U Velikoj Gorici 26.3.2017. godine  u sklopu 25. jubilarne Turopoljske trke, održana je i 1. Turopoljska vatrogasna trka, na kojoj su u kategorijama djece, mladeži i seniora, nastupila 153 natjecatelja iz 23 dobrovoljna vatrogasna društva i 7 javnih vatrogasnih postrojbi. Nastupom Prostovoljnog gasilskog društva Brezje iz Slovenije, utrka je dobila i međunarodni karakter.

Organizator utrke bio je Maraton klub Velika Gorica, suorganizator je bilo Dobrovoljno vatrogasno društvo Turopolje, a utrku je poduprla Hrvatska vatrogasna zajednica. Sveukupno je na 25. Turopoljskoj trci nastupilo preko 500 trkača i 500 djece, znači ukupno preko 1000 natjecatelja.

Ovim natjecanjem u trčanju na 5 km, spojili smo vatrogastvo i sport, odnosno istaknuli smo važnost zdravog života i fizičke spremnosti za brojne izazove, koje vatrogasce očekuje pri obavljaju svakodnevnih zahtjevnih intervencija. Važno je spomenuti da se trka nalazi u kalendaru Hrvatskog atletskog saveza i certificirana je od strane Svjetske atletske federacije (IAAF).

Od ideje do realizacije ovog projekta trebalo nam je godinu dana, naravno uz veliku podršku glavnog organizatora Maraton kluba Velika Gorica, kojima se zahvaljujemo, kao i svima ostalima koji su nam pomogli u realizaciji. Zahvaljujemo se svim natjecateljima, odnosno vatrogasnim postrojbama, na sudjelovanju i čestitamo im na ostvarenim rezultatima !

S obzirom na cjelokupnu uspješnost ove manifestacije, uvjereni smo da se vidimo za godinu dana na „2. Turopoljskoj vatrogasnoj  trci“. Vjerujemo u još većem broju !

Rezultati 1. Turopoljske vatrogasne trke:

Najbolja  vatrogasna postrojba / ekipno prvenstvo

  1. DVD Vrhovac
  2. JVP Zagreb
  3. VSU Žiškovec
  4. DVD Turopolje
  5. JVP Karlovac
  6. DVD Čička Poljana
  7. DVD Ribnica
  8. JVP Grada Krka
  9. DVD Granešinski Novaki
  10. JVP Kanfanar
  11. JVP Đurđevac
  12. DVD Novo Čiče

Najbrži trkač / trkačica (sveukupno):

  1. Darko Petak – DVD Bedenec
  2. Davor Mataković – JVP Karlovac
  3. Luka Živko – VSU Žiškovec

Najbrža trkačica:

  1. Lea kos – VSU Žiškovec
  2. Ivana Pejić – VSU Žiškovec
  3. Martina Combaj – DVD Kašina Gornja

 

Po kategorijama:

Seniori :

  1. Luka Živko – VSU Žiškovec
  2. Ivan Huzjak – DVD Lukavec
  3. Franko Gruber – DVD Ostrna

M 30:

  1. Miroslav Bogović – DVD Čička Poljana
  2. Franjo Turčić – JVP Grada Krka
  3. Slaven Zgurić – DVD Ribnica

M 35:

  1. Kristijan Tomašek – JVP Grada Zagreba
  2. Dražen Bakarić – DVD Vrhovac / SD Vrhovac
  3. Siniša Antonić – JVP Grada Zagreba

M 40:

  1. Miroslav Rumiha – JVP Grada Zagreba
  2. Rene – Raymond Gulin – JVP Opatija
  3. Krešimir Karas – DVD Jastrebarsko

M 45:

  1. Darko Petak – DVD Bedenec
  2. Nedeljko Babić – JVP Grada Zagreba
  3. Ivan Jozinović – DVD Ribnica

M 50:

  1. Danijel Bastašič – PGD Brezje
  2. Andrija Puhač – JVP Đurđevac
  3. Damir Benc – DVD Granešinski Novaki

M 55:

  1. Davor Mataković – JVP Karlovac
  2. Zvonko Horvatić – VSU Žiškovec

Seniorke:

  1. Lea kos – VSU Žiškovec
  2. Martina Combaj – DVD Kašina Gornja
  3. Magdalena Doležaj – VSU Žiškovec

Ž 30:

  1. Ivana Pejić – VSU Žiškovec
  2. Jasmina Kadija – JVP Grada Zagreba
  3. Jasmina Dolački – DVD Turopolje

Mladež M:

  1. Ivan Plevnik – DVD Ostrna
  2. Luka Radenić – DVD Prečko
  3. Ante Zovko – DVD Ribnica

Mladež Ž:

  1. Margareta Culjak – DVD Žiškovec
  2. Kaja Dupor – DVD Prečko
  3. Karla Šiprak – DVD Ribnica

Djeca 1 M:

  1. Mateo Tomašić – DVD Hrašće
  2. Gordan Zetić – DVD Novo Čiče
  3. David Čunčić – DVD Turopolje

Djeca 2 M:

  1. Dominik Pavlić – DVD Ostrna
  2. Filip Jukić – DVD Ribnica
  3. Danijel Dokuš – DVD Ostrna

Djeca 1 Ž:

  1. Lorena Dokuš – DVD Ostrna
  2. Dolores Dolački – DVD Turopolje
  3. Dora Stošić – DVD Turopolje

Djeca 2 Ž:

  1. Hana Taškanović – DVD Novo Čiče
  2. Nera Stipetić – DVD Ribnica
  3. Lucija Slivak – DVD Ribnica

Ostale rezultate možete pogledati na stranicama Maraton kluba Velika Gorica

http://mkvg.hr/

DVD TUROPOLJE