3. TUROPOLJSKA VATROGASNA TRKA

||3. TUROPOLJSKA VATROGASNA TRKA

3. TUROPOLJSKA VATROGASNA TRKA

U Velikoj Gorici, 26.05.2019. godine, u sklopu 27. Turopoljske trke, održana je i 3. Turopoljska vatrogasna trka, na kojoj je u kategorijama djece, mladeži i seniora, nastupilo 90 natjecatelja iz 24 vatrogasne postrojbe / društva / udruga, iz Hrvatske i Slovenije. Sveukupno je na 27. Turopoljskoj trci nastupilo preko 400 natjecatelja.

Organizator utrke bio je Maraton klub Velika Gorica, suorganizatori su bili Hrvatska vatrogasna zajednica, Vatrogasna zajednica Zagrebačke županije, Vatrogasna zajednica Grada Velika Gorica, Dobrovoljno vatrogasno društvo Turopolje i Dobrovoljno vatrogasno društvo Novo Čiče.

Ovim natjecanjem u trčanju na 5 km, spojili smo vatrogastvo i sport, odnosno istaknuli smo važnost zdravog života i fizičke spremnosti za brojne izazove, koje vatrogasce očekuje pri obavljaju svakodnevnih zahtjevnih intervencija. Važno je spomenuti da se trka nalazi u kalendaru Hrvatskog atletskog saveza i certificirana je od strane Svjetske atletske federacije (IAAF).

Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali u organizaciji 3. Turopoljske vatrogasne trke, odnosno 27. Turopoljske trke u cijelosti, a najviše glavnom organizatoru Maraton klubu Velika Gorica. Hvala DVD-u Novo Čiče na organizaciji utrke djece i mladeži. Hvala vatrogasnim društvima VZG VG koja su osiguravala trku – DVD Lukavec, DVD Donja Lomnica, DVD Gradići, DVD Šćitajevo, DVD Čička Poljana, DVD Novo Čiče i DVD Turopolje.

Hvala i svim pokroviteljima i sponzorima 3. Turopoljske vatrogasne trke:
– Hrvatskoj vatrogasnoj zajednici
– Vatrogasnoj zajednici Zagrebačke županije
– Vatrogasnoj zajednici Grada Velika Gorica
– tvrtki VATROPROMET – Zagreb

Zahvaljujemo se svim natjecateljima, odnosno vatrogasnim postrojbama, na sudjelovanju te im čestitamo na ostvarenim rezultatima !!

Vidimo se za godinu dana na „4. Turopoljskoj vatrogasnoj trci“.

REZULTATI

 

REKORD STAZE:
– 2017. – M – Darko Petak – DVD Bedenec (CRO) – 18:29
– 2018. – Ž – Lea Kos – VSU Žiškovec (CRO) – 21:53

NAJBOLJA VATROGASNA POSTROJBA – SENIORI:
1. DVD Bedenec
2. JVP Zagreb
3. VSU Žiškovec
4. DVD Zapad
5. DVD Turopolje
6. DVD Stupnik
7. DVD Čička Poljana

NAJBOLJA VATROGASNA POSTROJBA – MLADEŽ
– DVD Ostrna

NAJBOLJA VATROGASNA POSTROJBA – DJECA
– DVD Novo Čiče

NAJBRŽI TRKAČ:
1. Darko Petak – DVD Bedenec
2. Siniša Škvorc – VSU Žiškovec
3. Edi Petak – DVD Bedenec

NAJBRŽA TRKAČICA:
1. Martina Combaj – DVD Stružec
2. Mateja Vugrinec – VSU Žiškovec
3. Dijana Vanjek – JVP Sisak

PO KATEGORIJAMA:

Seniori:
1. Edi Petak – DVD Bedenec
2. Bruno Blagaj – JVP Zagreb
3. Ivan Plevnik – DVD Ostrna

M30:
1. Kristijan Hađur – DVD Vrhovac
2. Luka Bakarić – DVD Vrhovac
3. Dario Dodig – JVP Zagreb

M35:
1. Kristijan Tomašek – JVP Zagreb
2. Danijel Nekić – DVD Turopolje
3. Lordan Jurišić – DVD Prečko

M40:
1. Siniša Škvorc – VSU Žiškovec
2. Mislav Kaučić – DVD Prečko
3. Siniša Antonić – JVP Zagreb

M45:
1. Darko Petak – DVD Bedenec
2. Marijo Luketić – JVP Karlovac
3. Radovan Zdravec – VSU Merhatovec

M50:
1. Stjepan Petak – DVD Bedenec
2. Božidar Cik – DVD Ostrna
3. Ivica Pavlaković – DVD Stupnik

M55:
1. Ivan Graberec – DVD Hrebinec
2. Mladen Zlovolić – VP RNS i DVD Lekenik
3. Rajko Smrzlić – JVP Zagreb

Seniorke:
1. Mateja Vugrinec – VSU Žiškovec
2. Ivana Domić – DVD Čička Poljana

Ž30:
1. Martina Combaj – DVD Stružec
2. Dijana Vanjek – JVP Sisak
3. Irena Zrinščak – DVD Zapad

Ž40:
1. Željka Mačak Šafranko – DVD Lazina Čička
2. Jasmina Dolački – DVD Turopolje
3. Nataša Dujić – DVD Gradići

Mladež M:
1. Dominik Cik – DVD Ostrna
2. Josip Jambrek – DVD Ostrna
3. Gabriel Hlap – DVD Novo Čiče

Mladež Ž:
1. Kaja Dopor – DVD Prečko
2. Enna Trupković – VSU Žiškovec
3. Matea Zetković – DVD Novo Čiče

Djeca 1 M:
1. Mateo Kompes – DVD Novo Čiče
2. Emil Jones – DVD Makarska
3. Filip Čulig – DVD Vrhovac

Djeca 2 M:
1. Mateo Tomašić – DVD Hrašće
2. Saša Bakarić – DVD Vrhovac
3. Leon Brenčić – DVD Novo Čiče

Djeca 1 Ž:
1. Diana Jones – DVD Makarska
2. Nela Šafranko – DVD Lazina Čička
3. Ema Čunčić – DVD Turopolje

Djeca 2 Ž:
1. Sara Kaučić – DVD Prečko
2. Ella Fučkala Zarif – DVD Novo Čiče
3. Lorena Brenčić – DVD Novo Čiče

Više fotografija i sve rezultate potražite na službenoj stranici Turopoljske trke:
http://www.turopoljskatrka.mkvg.hr/

 

27TT_2019_rezultati

By | 2019-05-31T16:01:27+00:00 31.05.2019|Događanja|Komentari isključeni za 3. TUROPOLJSKA VATROGASNA TRKA

About the Author: